Bahçe Duvarı YapımıFaliyette Olduğumuz İller

Bursa Bahçe Duvarı Yapımı

sakarya desenli bahçe duvarı yapımı beton duvar adapazarı

Bahçe duvarı Önemlidir;

Bahçe Duvarı ev, bina veya işyerlerinizin sınırlarını işaretleyen ve her türlü olumsuzluğa karşı güvence gibidir. Yapınıza uygun yapılmış bir bahçe duvarı yapılarınızın  görselliğini artırır değerine değer katar. Bahçe duvarları yapılarınızı dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı bir önlemdir. Bahçe duvarı yapılarınızı size özel hale getirir.

   Bahçe beton duvar adı itibariyle yapı inşaat yapı tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki amaç dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı korumak için yapılır. bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. tabi ki bu tip yapıları yaparken yapı tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir.

Firma seçerken;

Bahçe duvarı yapımında dikkat etmeniz gerekenler vardır. Bahçe duvarı işinde  yapınıza uygun bir şekilde istikamet ve oturum planın yapılması lazım. Planlaması yapılmamış  bahçe duvarı  yapıyla uyum sağlamaz ve dolayısıyla kötü bir görüntü oluşturur. Teknik çalışmalar her türlü beton işlerinde  olduğu gibi bahçe duvarı yapımında’da zorunluluktur. Bu konuda bahçe duvarı  işiniz için seçeceğiniz  firmanın yeterliliği’ni sorgulamalısınız.  Çünkü bahçe duvarları  yüklü maliyete sahip Külfetli bir iş olduğu için yenilenmesi zaman alır. Firmaların geçmişte bitirdiği işler sizleri fikir sahibi yapacaktır. Unutmayınız Bahçe duvarları uzun yıllar hep göz önünde olacaktır.

Bahçe duvarınızın inşaası için anlaştığınız duvar ustaları yaptırmayı  düşündüğünüz duvarı dayanıklı düzgün yapabilecek yeteneğe sahip olmalıdır. Kesinlikle teknik yeterliliğe sahip iş gücünü tercih ediniz.

Yapım aşaması;

Bahçe duvarınızın yapım aşamasında uygulama yapılacak yerin keşfinin ardından   kulanılacak malzeme ve aplikasyonlar tespit edilir. Bu tesbitlerin sonra bahçe duvarının yapılacağı alanın hazırlanma sürecine geçilir. İlk etapta arazinin eğimine ve corafi koşullara göre temel ölçümleri yapılır. Bahçe duvarı’nın temel ölçümleri dikkate alınarak  hemen, hafriyat kaldırılma işlemlerine geçilir. Hafriyat işlemi tamamlandıktan sonra duvarın yapılacağı  alana uygun malzemeler ile  temel betonu tamamlanır. Bahçe duvarı yapımı bu süreçten sonra başlar. Temelden düzensiz yapılan işler iş bittikten sonra çok belirgin olmasada çarpıklık oluşturarak  size yeni bir iş yükü ve maliyet getirecektir.

Bahçe duvarı Bursa

Bursa da bahçe duvarı yapımı işleriniz için şeçeceğiniz firma, iş konusunda tecrübeli ve titiz olmalı  İşin sonunda itilaf yaşatmamalı. Bursa Bahçe duvarı yapım işiniz için firma seçimi yaparken referanslarına bakıp yeterliliğini sorgulamalısınız. Aksi halde geri dönüşü, ve telefisi maliyetli sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu durumda pişmanlık ve hayal kırıklığına sebep olur. Bu durumlarla karşılaşılmaması için gerçekten bu işleri profesyonel olarak yapan uzman  firma ve ya ustalarla çalışılmalıdır.

Bahçe duvar ustası olarak günümüzün ve zamanın gerekli teknik konularına hakim olması gerekir. Biz bu  onu ile alakalı olarak zamanın ve teknolojinin gereklerine uyarak her zaman kendimizi yenilemeyi ve yenilenmeyi gerek görerek her zaman uyum sağlamışızdır.

Bursa Bahçe duvarı yapım fiyatları ve maliyeti  konusunda bilgi almak için bizi arayıp bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Tecrübeli Bahçe duvarı ustaları’nı   firmamızda bulabilir Kaliteli hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bursa bahçe duvarı yapımı işinde işin uzmanı ustalarımızla sizlere hizmet vermekteyiz.  Bursa’nın  Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir ilçelerinde bahçe duvarı yapım işleriniz fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

        Bahçe duvar imalatı titizlikle yapılması gereken bir betonarme uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel olarak ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır.
Eğimli arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysaki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur.

Uygulama Aşamasındaki Önemli Ayrıntılar;

          İyi ve profesyonel bir bahçe duvar ustası, bu tip kalıplarla uygulama yapacağı zaman arazinin eğimine ve oturumuna göre bahçe duvarı imalatları yapmalıdır. Yapacağı proje ve çalışmalarında, konuyu çok iyi gözden geçirip ölçümlerini ve hesaplamalarını yapı tekniğiyle birleştirerek başlamalı ve bu doğrultuda devam etmelidir. Yapılacak hatalar betonarme yapıların düzensiz ve dengesiz yerleşimine sebep olur. Bahçe duvar ustası teknik olarak yetkin, bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Sonuçta yapılacak olan beton imalatı, o işi yapan bahçe duvar ustasının sorumluluğundadır. Bu işte yapılan hataların geri dönüşü ve düzeltilmesi veya telafisi mümkün değildir. Düzeltilmeye kalkışıldığında çok daha büyük maliyetlere sebep olur. Harcanan para ve malzeme boşa gider. Günümüzde, bahsettiğimiz bu tip gelişi güzel yapılan bahçe duvarı uygulamaları çoğunlukta olup çevresel olarak çarpık düzensiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durum ise, bahçe duvarı imalatını yapan ustanın bilgili, tecrübeli ve profesyonel olmasının önemini ortaya koymuştur. İyi bir bahçe duvarı ustasının önemli göstergelerinden biride daha önce yapmış olduğu işlerdir. Bu, önemli referans göstergelerinden biridir. 

   Bursa genelinde vermiş olduğumuz bahçe duvarı  hizmetiyle kaliteli ve profesyonelliği ön planda tutuyoruz.  Bursa’nın birçok  semt ve ilçelerinde yapmış olduğumuz çalışmalarda,  aynı şekilde kalite ve profesyonellikten taviz vermedik. Çünkü yaptığımız bu çalışmalardan dolayı beğenilip birçok geri dönüşler alarak bu alandaki kalite ve vizyonumuzu kanıtlamış  ve piyasada kendimize sağlam kalıcı bir yer edinmiş olduk. Bundan sonrada yapacağımız bu çalışmalarda, bu vizyon ve kaliteden ödün vermeden devam edeceğiz.  İletişim İçin TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir