Bahçe Duvarı YapımıFaliyette Olduğumuz İller

Afyon Bahçe Duvarı Yapımı

Bahçe duvarı Önemlidir;

Bahçe duvarı bina, ev ve iş yerlerinizi dış etkenlerden çevresini sınırlayan koruyan estetik olarak güzelleşmesini sağlayan önemli yapılardandır. Günümüz şartlarında bahçe duvarı bir zorunluluk haline gelmiştir.

     Bahçe beton duvar adı itibariyle yapı inşaat yapı tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki amaç dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı korumak için yapılır. bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. tabi ki bu tip yapıları yaparken yapı tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir.

Firma seçerken;

Bahçe duvarınızın yapılarınızla uyumlu bir görüntü sağlanması için bulunduğu alana  istikamet ve oturum planı yapılması gereklidir. Planlama yapılmadan yapılacak Duvarlar yapıların düzensiz görünmesine sebep olacağı gibi çok kısa bir süre içerisinde deformasyona uğrayıp kötü görünmesine neden olabilir. Bahçe duvar yapan firma seçerken tecrübesi ve referansları sorgulanmalıdır. Bahçe duvarlarının uzun yıllar dayanması gerekmektedir yenilense dahi maliyetleri yüksek olduğundan bütçenize gereksiz külfetler oluşturacaktır. Bahçe duvar yapımı hizmeti aldığınız firmalar gerek ustalarının tecrübeleri gerekse yaptığı işler ve referansları ile dikkatlice incelenmelidir.

Yapım aşaması;

Yapmayı planladığınız  bahçe duvarı’nın yapım sürecinde uygulama yapılacak yerin keşif işleminin yapılması bu yapılan keşfin devamında gerekli malzeme ve aplikasyonlar tespit edilir. Bahçe duvarının yapılacağı alanın hazırlanmasında ilk etapta arazinin eğimine göre temel ölçümleri yapılıp. Bahçe duvarı’nın temel ölçümlerinden sonra, hafriyatı kaldırılarak. Bahçe duvarı yapılacak yerin gereksinimine uygun malzemelerle temel betonu yapılır. Bahçe duvarı yapımı bu ön çalışmalardan  sonra başlar. yapıların dayanıklılığını sağlayan  en önemli süreç temelden kısmının yapılmasıdır. Temeli sağlam yapılmayan yapılarda üst kısmı düzenli yapılmış olsada zamanla hızlı birdeformasyona uğrayarak duvarda çarpıklık oluşturacaktır.

Bahçe duvarı Afyon;

Afyon da bahçe duvarı yapımı işlerinizde tercih edeceğiniz firma yapılarınızın kalitesini artıracak ve ya düşürecektir. Seçeceğiniz firmanın ustalarının tecrübesi ve bitirdiği işler her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.

Bahçe duvar ustası olarak günümüzün ve zamanın gerekli teknik konularına hakim olması gerekir. Biz bu  onu ile alakalı olarak zamanın ve teknolojinin gereklerine uyarak her zaman kendimizi yenilemeyi ve yenilenmeyi gerek görerek her zaman uyum sağlamışızdır.

Afyon il sınırları içerisinde Bahçe duvarı yapım fiyatları ve maliyeti  konusunda bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. Firma olarak  Bahçe duvarı yapan tecrübeli ustalarla  çalışmaktayız.

Afyon da bahçe duvarı yapımı işinde isteğinize ve projenize uygun yapılar için bizimle çalışmalısınız.  Afyon’un merkez başta olmak üzere Başmakçı Bayat Bolvadin Çay Çobanlar Dazkırı Dinar Emirdağ Evciler Hocalar İhsaniye İscehisar Kızılören Sandıklı Sincanlı Sultandağı Şuhut ilçelerinde bahçe duvarı yapımı işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.                                           

             Bahçe duvar imalatı titizlikle yapılması gereken bir betonarme uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel olarak ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır.
Eğimli arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysaki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur.

Önemli Ayrıntılar;

          İyi ve profesyonel bir bahçe duvar ustası, bu tip kalıplarla uygulama yapacağı zaman arazinin eğimine ve oturumuna göre bahçe duvarı imalatları yapmalıdır. Yapacağı proje ve çalışmalarında, konuyu çok iyi gözden geçirip ölçümlerini ve hesaplamalarını yapı tekniğiyle birleştirerek başlamalı ve bu doğrultuda devam etmelidir. Yapılacak hatalar betonarme yapıların düzensiz ve dengesiz yerleşimine sebep olur. Bahçe duvar ustası teknik olarak yetkin, bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Sonuçta yapılacak olan beton imalatı, o işi yapan bahçe duvar ustasının sorumluluğundadır. Bu işte yapılan hataların geri dönüşü ve düzeltilmesi veya telafisi mümkün değildir. Düzeltilmeye kalkışıldığında çok daha büyük maliyetlere sebep olur. Harcanan para ve malzeme boşa gider. Günümüzde, bahsettiğimiz bu tip gelişi güzel yapılan bahçe duvarı uygulamaları çoğunlukta olup çevresel olarak çarpık düzensiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durum ise, bahçe duvarı imalatını yapan ustanın bilgili, tecrübeli ve profesyonel olmasının önemini ortaya koymuştur. İyi bir bahçe duvarı ustasının önemli göstergelerinden biride daha önce yapmış olduğu işlerdir. Bu, önemli referans göstergelerinden biridir.

Afyon Bahçe Duvarı Yapımı” üzerine 2 yorum

  1. Benim uydu kentte bulunan evimin bahçe duvarı yapılacak elli elli beş metre fiyatı ne kadar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir