Bahçe Duvarı YapımıFaliyette Olduğumuz İller

Aydın Bahçe Duvarı Yapımı

Bahçe duvarı Önemlidir;

Yapılarınızın çevresini düzenlemek ve sınırlamak için bahçe duvarı önemlidir. İşyerlerinizin, site, bina ve evlerinizin bahçelerini çevreleyip dış etkenlere karşı korumak için yapılır bahçe duvarları. Bahçe duvarı yapılarınızda dış görünümü tamamlayıcı bir özelliği vardır. Bahçe duvarı  yapılarınızı doğal afetlerden ve yetkisiz girişlerden koruyup, sınırlayan,  çevreleyerek ve estetik olarak güzelleştirir.

   Bahçe beton duvar adı itibariyle yapı inşaat yapı tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki amaç dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı korumak için yapılır. bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. tabi ki bu tip yapıları yaparken yapı tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir.

Firma seçerken;

Beton bahçe duvarı yapımı işleriniz için firma seçerken dikkat edimesi gerekenler ise şöyledir. Baçe duvarınızın çevrelediği yapının mimarisini yansıtması açısından yapıyla birbirini tamamlaması ve yapıldığı yere uygun bir şekilde istikamet ve oturum planın yapılması gerekir. Bahçe duvarı’nın inşaasına başlarken bu planlamanınyapılması gerklidir. Planlama  yapılmazsa yapıyla uyum sağlamaz ve kötü bir görüntü oluşturur. Bahçe duvarınızı yaptırmak için  firma seçiminde yeterliliği tecrübesi ve sorgulanmalıdır. Beton Bahçe duvarları  sürekli yenilenemeyecek  yüklü maliyete sahip yapılardır. Maliyeti ve inşaa süreci ile  uğraş gerektirdiğinden dolayı bahçe duvarları yenilenmesi her zaman yapılmamaktadır. Beton Bahçe duvarı yaptırmak için anlaşacağınız  firmanın özenle seçilmesi referansları ve tecrübesi dikkate alınmalıdır.

Bahçe duvarı yapımı için hizmet alacağınız firmanın duvar ustaları yaptırmayı  planladığınız duvarı dayanıklı düzgün yapabilecek kapasitede olmalıdır.

Yapım aşaması;

Yaptırmayı düşündüğünüz  beton bahçe duvarı’nın yapımı şu şekilde olmaktadır. İşin başında uzman personel tarafından bahçe duvarının yapılacağı alanın keşif  işlemi yapılır. Keşif işlemi yapılan  bahçe duvarının inşaatın’da kulanılacak malzeme aplikasyonlar belirlenerek. Beton bahçe duvarının yapılacağı alanın hazırlığına başlanır. Aplikasyonu yapılan  arazinin eğimine göre temel ölçümleri tamamlanır. Bu temel ölçümlerini takiben, alanın fazla hafriyatı kaldırılarak düzenleme işlemine geçilir. Bahçe duvarı yapılacak yere uygun malzemelerle temel betonu atılır. Bahçe duvarınızın görsel kısmı  bu süreçlerden tamamlandıktan sonra başlar. Bahçe duvarının ana gövdesini oluşturacak kalıp ve demirler yerleştirildikten sonra beton atılır. Projenin içeriğine göre  ferfoje çalışması yapılır. Uygulanan tüm bu işlemler beton bahçe duvarınızın  olumsuz hava şartları ve doğal afetlerde uzun süre dayanmasını sağlamak içindir. Temelsiz yapılar zamanla gövdede çatlaklara veya duvarınızın yıkılmasına sebeb olacaktır.

Bahçe duvarı Aydın;

Aydın beton bahçe duvarı yapımı işinde şeçeceğiniz firma yapılarınızın değer katacak tecrübeye sahip olmalıdır. Bahçe duvarı yaptırmak için tercih edeceğiniz firmanın  tecrübesi,  yaptığı işler her zaman dikkate alınmalıdır.

Bahçe duvar ustası olarak günümüzün ve zamanın gerekli teknik konularına hakim olması gerekir. Biz bu  onu ile alakalı olarak zamanın ve teknolojinin gereklerine uyarak her zaman kendimizi yenilemeyi ve yenilenmeyi gerek görerek her zaman uyum sağlamışızdır.

Aydın Bahçe duvarı yapım fiyatı için ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aydın’da tecrübeli Bahçe duvarı yapan ustalar ımız ve gününde teslimat garantimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Aydın beton bahçe duvarı yapımı  konusunda projenize uygun kaliteli hizmet vermekteyiz.  Aydın’ın merkez ve Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenipazar ilçelerinde bahçe duvarı yapım işlerinize fiyat ve bilgi almak için arayınız. Aydın il sınırları içesinde tüm Bahçe duvarı işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz İletişim için TIKLAYINIZ.

               Aydın Bahçe duvar imalatı titizlikle yapılması gereken bir betonarme uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel olarak ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır.
Eğimli arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysa ki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur.

Uygulamadaki Öncelikler;

              İyi ve profesyonel bir bahçe duvar ustası, bu tip kalıplarla uygulama yapacağı zaman arazinin eğimine ve oturumuna göre bahçe duvarı imalatları yapmalıdır. Yapacağı proje ve çalışmalarında, konuyu çok iyi gözden geçirip ölçümlerini ve hesaplamalarını yapı tekniğiyle birleştirerek başlamalı ve bu doğrultuda devam etmelidir. Yapılacak hatalar betonarme yapıların düzensiz ve dengesiz yerleşimine sebep olur. Bahçe duvar ustası teknik olarak yetkin, bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Sonuçta yapılacak olan beton imalatı, o işi yapan bahçe duvar ustasının sorumluluğundadır. Bu işte yapılan hataların geri dönüşü ve düzeltilmesi veya telafisi mümkün değildir. Düzeltilmeye kalkışıldığında çok daha büyük maliyetlere sebep olur. Harcanan para ve malzeme boşa gider. Günümüzde, bahsettiğimiz bu tip gelişi güzel yapılan bahçe duvarı uygulamaları çoğunlukta olup çevresel olarak çarpık düzensiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durum ise, bahçe duvarı imalatını yapan ustanın bilgili, tecrübeli ve profesyonel olmasının önemini ortaya koymuştur. İyi bir bahçe duvarı ustasının önemli göstergelerinden biride daha önce yapmış olduğu işlerdir. Bu, önemli referans göstergelerinden biridir.

Aydın ili genelinde vermiş olduğumuz bahçe duvar hizmetiyle kaliteli ve profesyonelliği ön planda tutuyoruz.  Aydın’ın birçok  semt ve ilçelerinde yapmış olduğumuz çalışmalarda,  aynı şekilde kalite ve profesyonellikten taviz vermedik. Çünkü yaptığımız bu çalışmalardan dolayı beğenilip birçok geri dönüşler alarak bu alandaki kalite ve vizyonumuzu kanıtlamış  ve piyasada kendimize sağlam kalıcı bir yer edinmiş olduk. Bundan sonrada yapacağımız bu çalışmalarda, bu vizyon ve kaliteden ödün vermeden devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir