Bahçe Duvarı YapımıFaliyette Olduğumuz İller

Muğla Bahçe Duvarı Yapımı

muğla bahçe duvarı yapımı
sakarya desenli bahçe duvarı yapımı beton duvar adapazarı

Bahçe duvarı Önemlidir;

Günümüz şartlarında bahçe duvarı yapılması önemli bir ihtiyaç  haline gelmiştir. Bahçe duvarı yapınızın dış görünümü tamamlayıcı bir yapıdır. Bahçe duvarı  yapılarınızı dış etkenlerden koruyan, sınırlayan, çevreleyen ve estetik olarak güzelleştiren en önemli yapıdır.

    Bahçe beton duvar adı itibariyle yapı inşaat yapı tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki amaç dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı korumak için yapılır. bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. tabi ki bu tip yapıları yaparken yapı tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir.

Firma seçerken;

Bahçe duvarı çevrelediği yapının özelliğini yansıtması için yapıyla birbirini tamamlaması ve  mekana uygun bir şekilde istikamet ve oturum planın yapılması gereklidir. Eğer bu planlama  yapılmazsa yapıyla uyum sağlamaz ve metruk bir görüntü oluşturur. Dolayısıyla bu işleri yapan firmaları seçerken firmanın yeterliliği sorgulanmalıdır. Bahçe duvarları  uzun yıllar yenilenemeyen veya yenilense dahi yüklü maliyete sahip yapılardır. Maliyeti ve meşakkatli yapım sürecinden dolayı bahçe duvarları yenilenmesi kısa vadede yapılmamaktadır. Bahçe duvarınızı yaptırmak için tercih edeceğiniz  firmanın geçmişte bitirdiği işler, ve tecrübesi dikkate alınmalıdır.

Bahçe duvarı işi için alacağınız hizmetlerde firmanın duvar ustaları yaptırmayı  planladığınız işi dayanıklı düzgün yapabilecek kapasitede olmalıdır.

Yapım aşaması;

Planlamasını yaptığınız bahçe duvarı’nın yapım aşamasında uygulama yapılacak alanın keşfi yapılır. Yapılan keşifle İnşaat’ta kullanılacak malzeme aplikasyonlar tespit edilir. Bu tespitlerden sonra bahçe duvarının yapılacağı alanın hazırlanma sürecinde ilk etapta arazinin eğimine göre temel ölçümleri yapılır. Bahçe duvarının temel ölçümlerinden sonra, alanın hafriyatı kaldırılıp düzenleme işlemine geçilir. Bahçe duvarı yapılacak alana uygun malzemelerle temel betonu atılıp. Bahçe duvarınızın yapımı bu süreçlerden sonra başlar. Temeli düzensiz yapılan işlerde sonuca ulaşıldığında il etapta çok belli olmasa da uzun vadede çarpıklık oluşacaktır.

Bahçe duvarı Muğla;

Muğla bahçe duvarı yapımı işlerinizde tercih edeceğiniz firma yapılarınızın kalitesini artıracak tecrübeye sahip olmalıdır. Bahçe duvarı yaptırmak için tercih edeceğiniz firmanın  tecrübesi  yaptığı işler her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.

Muğla Bahçe duvarı yapım fiyatları ve maliyeti  konusunda bilgi almak için bizi  arayabilirsiniz. Muğla’da tecrübeli Bahçe duvarı yapan ustalarımızla ve gününde teslimat garantimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Muğla bahçe duvarı yapımı işinde işin projenize uygun kaliteli hizmet vermekteyiz.  Muğla’nın Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Menteşe, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan ilçelerinde bahçe duvarı yapımı işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bahçe duvar ustası olarak günümüzün ve zamanın gerekli teknik konularına hakim olması gerekir. Biz bu  onu ile alakalı olarak zamanın ve teknolojinin gereklerine uyarak her zaman kendimizi yenilemeyi ve yenilenmeyi gerek görerek her zaman uyum sağlamışızdır.Muğla il sınırları içesinde tüm Bahçe duvarı işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz İletişim için TIKLAYINIZ.

                Muğla  Bahçe duvar imalatı, titizlikle yapılması gereken bir betonarme uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel olarak ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır.
Eğimli arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysa ki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur.

Uygulama Aşamasındaki Öncelikler;

                İyi ve profesyonel bir bahçe duvar ustası, bu tip kalıplarla uygulama yapacağı zaman arazinin eğimine ve oturumuna göre bahçe duvarı imalatları yapmalıdır. Yapacağı proje ve çalışmalarında, konuyu çok iyi gözden geçirip ölçümlerini ve hesaplamalarını yapı tekniğiyle birleştirerek başlamalı ve bu doğrultuda devam etmelidir. Yapılacak hatalar betonarme yapıların düzensiz ve dengesiz yerleşimine sebep olur. Bahçe duvar ustası teknik olarak yetkin, bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Sonuçta yapılacak olan beton imalatı, o işi yapan bahçe duvar ustasının sorumluluğundadır. Bu işte yapılan hataların geri dönüşü ve düzeltilmesi veya telafisi mümkün değildir. Düzeltilmeye kalkışıldığında çok daha büyük maliyetlere sebep olur. Harcanan para ve malzeme boşa gider. Günümüzde, bahsettiğimiz bu tip gelişi güzel yapılan bahçe duvarı uygulamaları çoğunlukta olup çevresel olarak çarpık düzensiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durum ise, bahçe duvarı imalatını yapan ustanın bilgili, tecrübeli ve profesyonel olmasının önemini ortaya koymuştur. İyi bir bahçe duvarı ustasının önemli göstergelerinden biride daha önce yapmış olduğu işlerdir. Bu, önemli referans göstergelerinden biridir.

Muğla genelinde vermiş olduğumuz bahçe duvarı hizmetiyle kaliteli ve profesyonelliği ön planda tutuyoruz.  Muğla’nın birçok  semt ve ilçelerinde yapmış olduğumuz çalışmalarda,  aynı şekilde kalite ve profesyonellikten taviz vermedik. Çünkü yaptığımız bu çalışmalardan dolayı beğenilip birçok geri dönüşler alarak bu alandaki kalite ve vizyonumuzu kanıtlamış  ve piyasada kendimize sağlam kalıcı bir yer edinmiş olduk. Bundan sonrada yapacağımız bu çalışmalarda, bu vizyon ve kaliteden ödün vermeden devam edeceğiz.

Muğla Bahçe Duvarı Yapımı” üzerine 2 yorum

    1. Sağlıklı bilgi verebilmemiz için telefon numaranızı blsnyapi@gmail.com mail adresine gönderirseniz bilgilendirelim. Bize 0535 668 6154 bu numaradan ulaşabilirseniz bilgilendirelim İyi Günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir