Bahçe Duvarı YapımıFaliyette Olduğumuz İller

Eskişehir Bahçe Duvarı Yapımı

sakarya desenli bahçe duvarı yapımı beton duvar adapazarı

Eskişehir  Bahçe Duvarı Yapımı : Bahçe duvarı Önemlidir;

             Eskişehir bahçe duvar yapımı tarifi nasıl olmalıdır;     Bahçe duvarı yapıların dış görünümü güzelleştirmede ve sınırlarını belirlemede tamamlayıcı bir  yapıdır. Yapılarınızın çevresel güvenliği ve görselliği için  bahçe duvarı yapılması günümüz şartlarında bir zorunluluktur. Her türlü dış etkenden  yapılarınızı koruyacağı, etrafını çevreleyen ve estetik görünmesini sağlayan önemli bir yapıdır. Bahçe duvarı yapılarınızı çevreleyerek size özel hale getirerek  estetik bir görünüm de sağlar. Bunun içinde kaliteli ve de profesyonel bir çalışmayla yapılmalıdır.

     Bahçe beton duvar adı itibariyle yapı inşaat yapı tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki amaç dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı korumak için yapılır. bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. tabi ki bu tip yapıları yaparken yapı tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir.

Firma seçerken;

Bahçe duvarınızın  yapılarınıza ve çevreye uyum sağlaması açısından yapıyla birbirini tamamlaması için yapılacağı yere uygun bir şekilde istikamet ve oturum planın yapılması lazım. Planlama çalışması yapılmamış bir bahçe duvarı  yapıyla uyum sağlamıyacağından  çarpık görüntü oluşturur. Bahçe duvarı yapan firmayı seçerken firmanın yeterliliği önem arz etmektedir.  Zira bahçe duvarları  yüklü maliyete sahip uzun yıllar yenilenemeyen yapılardır. Bahçe duvarı yapan firmalarda aranması gereken kriterlerin başında tecrübe çalışma prensibidir. Bahçe duvarı yapımı firmaları nda referans çok önemlidir.

Bahçe duvarı işi için anlaştığınız firmanın personeli konusuna hakim olmalıdır.Bahçe duvarı ustası nın tecrübeli olması işinizin düzgün yapılmasının en önemli faktörüdür.

Yapım aşaması;

Yaptırmak istediğiniz bahçe duvarı’nın yapım aşamasında uygulama yapılacak yerin keşfinin yapılması önemlidir.  Yapılan keşif  çalışması ile kulanılacak malzeme ve aplikasyonlar tespit edilip. Bu tesbitlerin ardından bahçe duvarının yapılacağı alanın hazırlanma süreci başlar en önce arazinin eğimine göre temel ölçümleri yapılır. Bahçe duvarı’nın temel ölçümleri duvarınkusursuz olması için önemlidir. Bu ölçülere göre, uygun miktarda hafriyat kaldırılma işlemlerine geçilir. Duvarın yapılacağı  alana uygun malzemeler ile  temel betonu atılır. Bahçe duvarınızın yapımı bu süreçlerden sonra başlıyacaktır. Temelsiz  yapılan bahçe duvarı kısa vadede  deforme olarak işlevini yitirecektir. Bu durum  size yeni bir iş yükü ve maliyet getirecektir.

      Bahçe duvarı Eskişehir

          Eskişehir de bahçe duvarı yapımı işleriniz için şeçeceğiniz firmanın tecrübeli ve titiz olması  yapılarınızın kalitesine yansıyacaktır. Eskişehir Bahçe duvarı firmaları arasında seçim yaparken kesinlikle iyi bir araştırma yapmanız size aynı zamanda maliyet olarak dönecektir.

Eskişehir Bahçe duvarı yapımı fiyatları ve maliyeti  konusunda bilgi almak için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Bahçe duvar ustası olarak günümüzün ve zamanın gerekli teknik konularına hakim olması gerekir. Biz bu  onu ile alakalı olarak zamanın ve teknolojinin gereklerine uyarak her zaman kendimizi yenilemeyi ve yenilenmeyi gerek görerek her zaman uyum sağlamışızdır. Tecrübeli Bahçe duvarı yapan ustaları  firmamızda bulabilir kaliteli hizmetten sizde faydalanabilirsiniz.

Eskişehir bahçe duvarı yapımı işinde işin uzmanı ustalarımızla sizin isteklerinize uygun hizmet vermekteyiz.  Eskişehir’in Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar, Tepebaşı ilçelerinde bahçe duvarı yapım fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

           Bahçe duvar imalatı titizlikle yapılması gereken bir betonarme uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel olarak ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır.
Eğimli arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysaki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur.

Uygulama Yöntemleri; 

            İyi ve profesyonel bir bahçe duvar ustası, bu tip kalıplarla uygulama yapacağı zaman arazinin eğimine ve oturumuna göre bahçe duvarı imalatları yapmalıdır. Yapacağı proje ve çalışmalarında, konuyu çok iyi gözden geçirip ölçümlerini ve hesaplamalarını yapı tekniğiyle birleştirerek başlamalı ve bu doğrultuda devam etmelidir. Yapılacak hatalar betonarme yapıların düzensiz ve dengesiz yerleşimine sebep olur. Bahçe duvar ustası teknik olarak yetkin, bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Sonuçta yapılacak olan beton imalatı, o işi yapan bahçe duvar ustasının sorumluluğundadır. Bu işte yapılan hataların geri dönüşü ve düzeltilmesi veya telafisi mümkün değildir. Düzeltilmeye kalkışıldığında çok daha büyük maliyetlere sebep olur. Harcanan para ve malzeme boşa gider. Günümüzde, bahsettiğimiz bu tip gelişi güzel yapılan bahçe duvarı uygulamaları çoğunlukta olup çevresel olarak çarpık düzensiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durum ise, bahçe duvarı imalatını yapan ustanın bilgili, tecrübeli ve profesyonel olmasının önemini ortaya koymuştur. İyi bir bahçe duvarı ustasının önemli göstergelerinden biride daha önce yapmış olduğu işlerdir. Bu, önemli referans göstergelerinden biridir.

  Eskişehir genelinde vermiş olduğumuz bahçe duvar hizmetiyle ilgili  kaliteli ve profesyonelliği ön planda tutuyoruz.  Eskişehir’in birçok  semt ve ilçelerinde yapmış olduğumuz çalışmalarda,  aynı şekilde kalite ve profesyonellikten taviz vermedik. Çünkü yaptığımız bu çalışmalardan dolayı beğenilip birçok geri dönüşler alarak bu alandaki kalite ve vizyonumuzu kanıtlamış  ve piyasada kendimize sağlam kalıcı bir yer edinmiş olduk. Bundan sonrada yapacağımız bu çalışmalarda, bu vizyon ve kaliteden ödün vermeden devam edeceğiz.        İletişim İçin TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir