Bahçe DuvarıDesenli Bahçe Duvarı

Desenli Bahçe Duvarı

 

Desenli Bahçe duvarları mülklerinizi dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı koruyan yapılardır. Desenli Bahçe duvarınız yapılarınızın dış görünümü tamamlayıcı ve düzenleyici yapılardır. Desenli Bahçe duvarı yapılarınızı sınırlarını belirleyen, çevreleyen ve estetik olarak hayra olacağınız yapılardır. Desenli Bahçe duvarı mülklerinizin değerini artıran yapılardır. Desenli bahçe duvarı estetiği ile göz zevkinize uygun yapılardır. Desenli bahçe duvarı binanızı diğerlerinden daha gösterişli kılar. Desenli bahçe duvarı gözünüze hitap etmeli ki mülkünüzü güzelleştirsin. Eğer desenli bahçe duvarı düzgün yapılmasa mülkünüzün görünüşünü bozar. Çünkü güzel ve düzenli yapılmamış bir desenli bahçe duvarı estetik yoksunudur. Estetik olmasını istiyorsanız tecrübeli bir duvar yapımcısına yaptırılmalıdır. Tabi ki karar size kalmıştır. Ama iyi bir yapılmış desenli bahçe duvarı mülkünüze renk katar. Bahçe duvarları mülkünüzdeki insanlara huzur verir çünkü dışarıdan gelen her türlü olumsuzluklara karşı mülkünüzü korur. Her zaman evinizi bahçe duvarları bir miktar da olsa güvenli hale getiri.

      Bahçe beton duvar adı itibariyle yapı inşaat yapı tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki amaç dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı korumak için yapılır. bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. tabi ki bu tip yapıları yaparken yapı tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir.

Desenli Bahçe Duvarı;

Firma Seçimi;

Desenli bahçe duvarı çevrelediği yapının estetiğini bozmadan yapıyla birbirine uygun olmalıdır. Desenli bahçe duvarınızın yapınıza uygun bir şekilde istikamet ve oturum planın yapılması önemlidir. Planlaması yapılmadan yapılan bir desenli bahçe duvarı yapılarınızla uyum sağlamayacağı gibi kötü bir görüntü oluşturma ihtimali vardır. Böyle durumlarla karşılaşmamak için desenli bahçe duvarı yapan firmaları seçerken firmanın yeterliliğini sorgulamalısınız. Desenli bahçe duvarı yapımı işi için tercih edeceğiniz firmanın geçmişte tamamladığı işler ve tecrübesi önemlidir.

Desenli bahçe duvarları uzun ömürlü yapılardır, kısa vadede yenilenemeyen veya yenilense dahi yüklü maliyete sahiptirler. Maliyetleri ve yapım sürecinden ötürü desenli bahçe duvarlarının yenilenmesi kısa vadede yapılmamaktadır.

Desenli bahçe duvarı yapımı için tercih ettiğiniz firmanın duvar ustaları yaptırmayı planladığınız duvarı dayanıklı düzgün yapabilecek kapasitede olmalıdır. Yoksa desenli bahçe duvarının dış yüzeylerinde çatlama gibi deformasyonlar oluşur. Bu deformasyonların oluşmaması için daha önceden tecrübeli duvar ustasına yaptırmak gerekir.

Desenli Bahçe Duvarı Yapım Süreci;

Yaptırmayı düşündüğünüz desenli bahçe Duvarı’nın yapım aşamasında ilk etapta yapılacak uygulama alanın keşfidir. Yapılan keşifle birlikte desenli bahçe Duvarı’nın inşaatında kullanılacak malzeme ve aplikasyonlar tespit edilir. Desenli bahçe duvarının bu tespitlerden sonra yapılacağı alanın hazırlanma sürecine geçilir. Bu etapta arazinin eğimine göre temel ölçümleri yapılır. Desenli bahçe Duvarı’nın temel ölçümleri tamamlandıktan sonra, alanın hafriyatı alınıp düzenleme işlemine geçilir. Desenli bahçe duvarı yapılacak alana uygun malzemelerle temel betonu uygulaması yapılır.

Desenli Bahçe duvarınızın yapımı bu süreçlerden sonra başlar ve desenli kalıplar ile beton yapı tamamlanır. İsteğe bağlı olarak ferforje yapımıyla desenli bahçe duvarı işi tamamlanmış olur. Temel uygulaması yapılmadan tamamlanan işlerde sonuca ulaşıldığında ilk etapta çok belli olmasa da uzun vadede doğal etkenlerle bahçe duvarınızda çarpıklık eğilme gerçekleşecektir. Bizimle iletişime geçmek için Tıklayınız.

Yeni nesil kalıp sistemi ayriyeten desenli olarak da betonarme inşasın da artık kullanılmaktadır. Bu yeni kalıp sistemi ile yapılan betonarme duvar yapılarına da desenli beton duvar olarak ismini vermiştir. Bu sistemde yapılan betonarme uygulamaları farklı bir görsellik ortaya koymuştur. 

              Bahçe duvar imalatı titizlikle yapılması gereken bir betonarme uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel olarak ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır.
Eğimli arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysa ki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur.

Önemli Hususları;

                    İyi ve profesyonel bir bahçe duvar ustası, bu tip kalıplarla uygulama yapacağı zaman arazinin eğimine ve oturumuna göre bahçe duvarı imalatları yapmalıdır. Yapacağı proje ve çalışmalarında, konuyu çok iyi gözden geçirip ölçümlerini ve hesaplamalarını yapı tekniğiyle birleştirerek başlamalı ve bu doğrultuda devam etmelidir. Yapılacak hatalar betonarme yapıların düzensiz ve dengesiz yerleşimine sebep olur. Bahçe duvar ustası teknik olarak yetkin, bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Sonuçta yapılacak olan beton imalatı, o işi yapan bahçe duvar ustasının sorumluluğundadır. Bu işte yapılan hataların geri dönüşü ve düzeltilmesi veya telafisi mümkün değildir. Düzeltilmeye kalkışıldığında çok daha büyük maliyetlere sebep olur. Harcanan para ve malzeme boşa gider. Günümüzde, bahsettiğimiz bu tip gelişi güzel yapılan bahçe duvarı uygulamaları çoğunlukta olup çevresel olarak çarpık düzensiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durum ise, bahçe duvarı imalatını yapan ustanın bilgili, tecrübeli ve profesyonel olmasının önemini ortaya koymuştur. İyi bir bahçe duvarı ustasının önemli göstergelerinden biride daha önce yapmış olduğu işlerdir. Bu, önemli referans göstergelerinden biridir. Bu alanda vermiş olduğumuz desenli bahçe duvar hizmetiyle kaliteli ve profesyonelliği ön planda tutuyoruz.   Birçok  il ve ilçelerinde yapmış olduğumuz çalışmalarda,  aynı şekilde kalite ve profesyonellikten taviz vermedik. Çünkü yaptığımız bu çalışmalardan dolayı beğenilip birçok geri dönüşler alarak bu alandaki kalite ve vizyonumuzu kanıtlamış  ve piyasada kendimize sağlam kalıcı bir yer edinmiş olduk. Bundan sonrada yapacağımız bu çalışmalarda, bu vizyon ve kaliteden ödün vermeden devam edeceğiz.

  

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir