Bahçe DuvarıDesenli Bahçe Duvarı

Desenli Bahçe Duvarı

Desenli Bahçe duvarları mülklerinizi dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı koruyan yapılardır. Desenli Bahçe duvarınız yapılarınızın dış görünümü tamamlayıcı ve düzenleyici yapılardır.Desenli Bahçe duvarı yapılarınızı sınırlarını belirleyen, çevreleyen ve estetikolarak hayra olacağınız yapılardır. Desenli Bahçe duvarı mülklerinizin değerini artıran yapılardır. Desenli bahçe duvarı estetiği ile göz zevkinize uygun yapılardır. Desenli bahçe duvarı binanızı diğerlerinden daha gösterişli kılar. Desenli bahçe duvarı gözünüze hitap etmeli ki mülkünüzü güzelleştirsin. Eğer desenli bahçe duvarı düzgün yapılmasa mülkünüzün görünüşünü bozar. Çünkü güzelve düzenli yapılmamış bir desenli bahçe duvarı estetik yoksunudur. Estetik olmasını istiyorsanız tecrübeli bir duvar yapımcısına yaptırılmalıdır. Tabi ki karar size kalmıştır. Ama iyi bir yapılmış desenli bahçe duvarı mülkünüze renk katar. Bahçe duvarları mülkünüzdeki insanlara huzur verir çünkü dışarıdan gelen her türlü olumsuzluklara karşı mülkünüzü korur. Her zaman evinizi bahçe duvarları bir miktar da olsa güvenli hale getiri.

Desenli Bahçe Duvarı;

Firma Seçimi;

Desenli bahçe duvarı çevrelediği yapının estetiğini bozmadan yapıyla birbirine uygun olmalıdır.Desenli bahçe duvarınızın yapınıza uygun bir şekilde istikamet ve oturum planınyapılması önemlidir. Planlaması yapılmadan yapılan bir desenli bahçe duvarı yapılarınızla uyum sağlamayacağı gibi kötü bir görüntü oluşturma ihtimali vardır. Böyle durumlarla karşılaşmamak için desenli bahçe duvarı yapan firmaları seçerken firmanın yeterliliğini sorgulamalısınız. Desenli bahçe duvarı yapımı işi için tercih edeceğiniz firmanın geçmişte tamamladığı işler ve tecrübesi önemlidir.

Desenli bahçe duvarları uzun ömürlü yapılardır, kısa vadede yenilenemeyen veya yenilense dahi yüklü maliyete sahiptirler. Maliyetleri ve yapım sürecinden ötürü desenli bahçe duvarlarının yenilenmesi kısa vadede yapılmamaktadır.

Desenli bahçe duvarı yapımı içintercih ettiğiniz firmanın duvar ustaları yaptırmayı planladığınız duvarı dayanıklı düzgün yapabilecek kapasitede olmalıdır. Yoksa desenli bahçe duvarının dış yüzeylerinde çatlama gibi deformasyonlar oluşur. Bu deformasyonların oluşmaması için daha önceden tecrübeli duvar ustasına yaptırmak gerekir.

Desenli Bahçe Duvarı Yapım Süreci;

Yaptırmayı düşündüğünüz desenli bahçe Duvarı’nın yapım aşamasında ilk etapta yapılacak uygulama alanın keşfidir. Yapılan keşifle birlikte desenli bahçe Duvarı’nın inşaat’ında kullanılacak malzeme ve aplikasyonlar tespit edilir. Desenli bahçe duvarının bu tespitlerden sonra yapılacağı alanın hazırlanma sürecine geçilir. Bu etapta arazinin eğimine göre temel ölçümleri yapılır. Desenli bahçe Duvarı’nın temel ölçümleri tamamlandıktan sonra, alanın hafriyatı alınıp düzenleme işlemine geçilir. Desenli bahçe duvarı yapılacak alana uygun malzemelerle temel betonu uygulaması yapılır.

Desenli Bahçe duvarınızın yapımı bu süreçlerden sonra başlar ve desenli kalıplar ile beton yapı tamamlanır. İsteğe bağlı olarak ferforje yapımıyla desenli bahçe duvarı işi tamamlanmış olur. Temel uygulaması yapılmadan tamamlanan işlerde sonuca ulaşıldığında ilk etapta çok belli olmasa da uzun vadede doğal etkenlerle bahçe duvarınızda çarpıklık eğilme gerçekleşecektir. Bizimle iletişime geçmek için Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir