Kocaeli Desenli Bahçe Duvarı

Desenli Bahçe duvarı önemlidir;
Günümüz şartlarında bahçe duvarı yapılması zorunluluk haline gelmiştir. Desenli bahçe duvarı yapıların dış görünümü tamamlayan yapılardır.. Dış etkenlerden yapılarınızı koruyan, sınırlayan, çevreleyen ve estetik olarak güzelleştiren en önemli yapıdır. Desenli bahçe duvarı size zarar verebilecek dış etmenlerden sizi korur.

      Bahçe beton duvar adı itibariyle yapı inşaat yapı tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki amaç dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı korumak için yapılır. bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. tabi ki bu tip yapıları yaparken yapı tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir.

Firma seçerken;
Desenli Bahçe duvarı çevrelediği mekânın özelliğini yansıtması bakımından yapıyla birbirini tamamlaması açısından mekâna uygun bir şekilde istikamet ve oturum planın yapılması lazım. Eğer bu planlama uygun bir şekilde yapılmazsa yapıyla uyum sağlamayacağından dolayı çarpık bir görüntü oluşturur. Dolayısıyla bu işleri yapan firmaları seçerken firmanın yeterliliği sorgulanmalıdır. Öyle ki bahçe duvarı yapımı uzun yıllar yenilenemeyen yenilense dahi yüklü maliyete sahip yapılardır. Maliyetinden dolayı bir yapının ayakta kaldığı süreçte 1 ve 2 defadan fazla bahçe duvarları yenilemesi yapılmamaktadır. Bahçe duvarı yapan firmanın geçmişte yaptığı işler, o firmanın aynası gibidir.
Desenli Bahçe duvarı işi için alacağınız hizmetlerde firmanın desenli duvar ustaları yaptırmayı düşündüğünüz işi dayanıklı düzgün yapabilecek kapasitede olmalıdır. Aksi takdirde yapılarda deformasyonlar meydana gelir. Bu da hiç iyi görünmez.

Yapım aşaması;
Yaptırmayı düşündüğünüz bahçe Duvarı’nın yapım aşamasında uygulama yapılacak yerin keşfinin yapılması bu yapılan keşfin devamında kullanılacak malzeme aplikasyonlar tespit edilir. Devamında bahçe duvarının yapılacağı alanın hazırlanma sürecinde il etapta arazinin eğimine göre temel ölçümleri yapılır. Bahçe Duvarı’nın temel ölçümlerden sonra, hafriyat kaldırılma işlemlerine geçilir. Yapılacak alana uygun malzemelerle temel betonu yapılır. Bahçe duvarı yapımı bu süreçlerden sonra başlar. Temelden düzensiz yapılan işlerde sonuca ulaşıldığında kısa vadede iyi sonuç vermese de uzun vadede çarpıklık oluşturacaktır.

Desenli Bahçe duvarı Kocaeli;
Kocaeli desenli bahçe duvarı yapımı işlerinizde geçeceğiniz firma yapılarınızın kalitesini artıracaktır ve ya düşürecektir. Seçeceğiniz firmanın tecrübesi yaptığı işler her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü eğer göz önünde bulundurulmasa yaptıracağınız yapı iyi ve sağlam olmaz. Buda göze hitap etmez.
Desenli bahçe duvarı yapım fiyatları ve maliyeti konusunda bilgi almak için bizi her zaman arayabilirsiniz. Tecrübeli desenli Bahçe duvarı yapan ustaları firmamızda bulabilirsiniz.
Kocaeli desenli beton bahçe duvarı yapımı işinde işin uzmanı ustalarımızla hizmet vermekteyiz. Kocaeli’nin merkez İzmit başta Baş iskele Çayır ova Darıca Derince Dil ovası Gebze Körfez Gölcük Kandıra Karamürsel Karatepe ilçelerinde bahçe duvarı yapımı işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kocaeli il sınırları içerisinde tüm Desenli Bahçe duvarı işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz İletişim için TIKLAYINIZ.

Yeni nesil kalıp sistemi ayriyeten desenli olarak da betonarme inşasın da artık kullanılmaktadır. Bu yeni kalıp sistemi ile yapılan betonarme duvar yapılarına da desenli beton duvar olarak ismini vermiştir. Bu sistemde yapılan betonarme uygulamaları farklı bir görsellik ortaya koymuştur. 

             Bahçe duvar imalatı titizlikle yapılması gereken bir betonarme uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel olarak ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır.
Eğimli arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysa ki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur.

       Kocaeli genelinde vermiş olduğumuz desenli bahçe duvarı hizmetiyle kaliteli ve profesyonelliği ön planda tutuyoruz.  Kocaeli’nin birçok  semt ve ilçelerinde yapmış olduğumuz çalışmalarda,  aynı şekilde kalite ve profesyonellikten taviz vermedik. Çünkü yaptığımız bu çalışmalardan dolayı beğenilip birçok geri dönüşler alarak bu alandaki kalite ve vizyonumuzu kanıtlamış  ve piyasada kendimize sağlam kalıcı bir yer edinmiş olduk. Bundan sonrada yapacağımız bu çalışmalarda, bu vizyon ve kaliteden ödün vermeden devam edeceğiz.

Uygulama Kriterleri;

            İyi ve profesyonel bir bahçe duvar ustası, bu tip kalıplarla uygulama yapacağı zaman arazinin eğimine ve oturumuna göre bahçe duvarı imalatları yapmalıdır. Yapacağı proje ve çalışmalarında, konuyu çok iyi gözden geçirip ölçümlerini ve hesaplamalarını yapı tekniğiyle birleştirerek başlamalı ve bu doğrultuda devam etmelidir. Yapılacak hatalar betonarme yapıların düzensiz ve dengesiz yerleşimine sebep olur. Bahçe duvar ustası teknik olarak yetkin, bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Sonuçta yapılacak olan beton imalatı, o işi yapan bahçe duvar ustasının sorumluluğundadır. Bu işte yapılan hataların geri dönüşü ve düzeltilmesi veya telafisi mümkün değildir. Düzeltilmeye kalkışıldığında çok daha büyük maliyetlere sebep olur. Harcanan para ve malzeme boşa gider. Günümüzde, bahsettiğimiz bu tip gelişi güzel yapılan bahçe duvarı uygulamaları çoğunlukta olup çevresel olarak çarpık düzensiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durum ise, bahçe duvarı imalatını yapan ustanın bilgili, tecrübeli ve profesyonel olmasının önemini ortaya koymuştur. İyi bir bahçe duvarı ustasının önemli göstergelerinden biride daha önce yapmış olduğu işlerdir. Bu, önemli referans göstergelerinden biridir.

Call Now ButtonHemen Ara