Beton Duvar Yapımı

İstanbul Beton Duvar Yapımı

Beton duvar;

Günümüz şartlarında beton bahçe duvarı yapılması önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Beton Bahçe duvarı yapınızın dış görünümü tamamlayıcı bir yapıdır. Beton duvar yapılarınızı dış etkenlerden koruyan, sınırlayan, çevreleyen ve estetik olarak güzelleştiren en önemli yapıdır.

      Bahçe beton duvar adı itibariyle yapı inşaat yapı tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki amaç dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı korumak için yapılır. bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. tabi ki bu tip yapıları yaparken yapı tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir.

Beton duvar ustası olarak, bu işi yapacak olan kişinin tecrübe, beceri ve teknik olarak konuya hakim kapasitede olması şarttır. Aksi halde yapılan iş hatalı ve yanlış olur. Profesyonel ve kaliteli hizmet için bu kapasitedeki beton duvar ustasıyla iletişime geçilmelidir.

Firma seçimi;

Beton Bahçe duvarı çevrelediği yapının özelliğini yansıtması için yapıyla birbirini tamamlaması ve mekana uygun bir şekilde istikamet ve oturum planın yapılması gereklidir. Eğer bu planlama yapılmazsa yapıyla uyum sağlamaz ve metruk bir görüntü oluşturur. Dolayısıyla bu işleri yapan firmaları seçerken firmanın yeterliliği sorgulanmalıdır. Beton duvarlar uzun yıllar yenilenemeyen veya yenilense dahi yüklü maliyete sahip yapılardır. Maliyeti ve meşefkatli yapım sürecinden dolayı beton bahçe duvarları yenilenmesi kısa vadede yapılamamaktadır. Beton duvarınızı yaptırmak için tercih edeceğiniz firmanın geşmişte bitirdiği işler, ve tecrübesi dikkate alınmalıdır.

Beton duvar işi için alacağınız hizmetlerde firmanın duvar ustaları yaptırmayı planladığınız işi dayanıklı düzgün yapabilecek kapasitede olmalıdır.

Yapım süreci;

Planlamasını yaptığınız beton duvarın yapım aşamasında uygulama yapılacak alanın keşfi yapılır. Yapılan keşifle inşaat’da kulanılacak malzeme aplikasyonlar tespit edilir. Bu tespitlerden sonra beton bahçe duvarının yapılacağı alanın hazırlanma sürecinde ilk etapta arazinin eğimine göre temel ölçümleri yapılır. Beton duvarın temel ölçümlerinden sonra, alanın hafriyatı kaldırılıp düzenleme işlemine geçilir. Beton duvar yapılacak alana uygun malzemelerle temel betonu atılıp. Beton Bahçe duvarınızın yapımı bu süreçlerle sonra başlar. Temeli düzensiz yapılan beton duvar işinde sonuca ulaşıldığında belirgin olmayan ama uzun vadede doğa koşullarından etkilenerek çarpıklık oluşacaktır.

Beton duvar İstanbul;

İstanbul beton duvar yapımı işlerinizde tercih edeceğiniz firma yapılarınızın kalitesini artıracak tecrübeye sahip olmalıdır. beton duvar yaptırmak için tercih edeceğiniz firmanın tecrübesi yaptığı işler her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.

İstanbul beton duvarı yapım fiyatları ve maliyeti konusunda bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. İstanbul’da tecrübeli beton Bahçe duvarı yapan ustalarımızla ve gününde teslimat garantimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

İstanbul beton bahçe duvarı yapımı işinde işin projenize uygun kaliteli hizmet vermekteyiz. İstanbulun Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Üsküdar, Ümraniye, Zeytinburnu ilçelerinde beton bahçe duvarı yapımı işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul il sınırları içesinde tüm beton duvar işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz İletişim için TIKLAYINIZ.

              Bahçe duvar imalatı titizlikle yapılması gereken bir betonarme uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel olarak ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır.
Eğimli arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysa ki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur.

Teknik Boyutları;

                  İyi ve profesyonel bir bahçe duvar ustası, bu tip kalıplarla uygulama yapacağı zaman arazinin eğimine ve oturumuna göre bahçe duvarı imalatları yapmalıdır. Yapacağı proje ve çalışmalarında, konuyu çok iyi gözden geçirip ölçümlerini ve hesaplamalarını yapı tekniğiyle birleştirerek başlamalı ve bu doğrultuda devam etmelidir. Yapılacak hatalar betonarme yapıların düzensiz ve dengesiz yerleşimine sebep olur. Bahçe duvar ustası teknik olarak yetkin, bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Sonuçta yapılacak olan beton imalatı, o işi yapan bahçe duvar ustasının sorumluluğundadır. Bu işte yapılan hataların geri dönüşü ve düzeltilmesi veya telafisi mümkün değildir. Düzeltilmeye kalkışıldığında çok daha büyük maliyetlere sebep olur. Harcanan para ve malzeme boşa gider. Günümüzde, bahsettiğimiz bu tip gelişi güzel yapılan bahçe duvarı uygulamaları çoğunlukta olup çevresel olarak çarpık düzensiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durum ise, bahçe duvarı imalatını yapan ustanın bilgili, tecrübeli ve profesyonel olmasının önemini ortaya koymuştur. İyi bir bahçe duvarı ustasının önemli göstergelerinden biride daha önce yapmış olduğu işlerdir. Bu, önemli referans göstergelerinden biridir.

İstanbul genelinde vermiş olduğumuz beton duvar yapım hizmetiyle kaliteli ve profesyonelliği ön planda tutuyoruz.  İstanbul’un birçok  semt ve ilçelerinde yapmış olduğumuz çalışmalarda,  aynı şekilde kalite ve profesyonellikten taviz vermedik. Çünkü yaptığımız bu çalışmalardan dolayı beğenilip birçok geri dönüşler alarak bu alandaki kalite ve vizyonumuzu kanıtlamış  ve piyasada kendimize sağlam kalıcı bir yer edinmiş olduk. Bundan sonrada yapacağımız bu çalışmalarda, bu vizyon ve kaliteden ödün vermeden devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir