Bahçe Duvarı YapımıFaliyette Olduğumuz İller

İstanbul Desenli Bahçe Duvarı Yapımı

Bahçe duvarı Önemlidir;

Bahçe duvarları mülklerinizi dışardan gelebilecek tehlikelere karşı koruyan  yapılardır.  Bahçe duvarınız yapılarınızın dış görünümü tamamlayıcı ve düzenleyici yapılardır. Bahçe duvarı  yapılarınızı  sınırlarını belirleyen, çevreleyen ve estetik olarak güzelleştiren yapılardır. Bahçe duvarı yapılarınızın değerini artıran yapılardır. Desenli bahçe duvarı estetiği ile göz zevkinize hitap eden yapılardır.

    Bahçe beton duvar adı itibariyle yapı inşaat yapı tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki amaç dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı korumak için yapılır. bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. tabi ki bu tip yapıları yaparken yapı tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir.

Yeni nesil kalıp sistemi ayriyeten desenli olarak da betonarme inşasın da artık kullanılmaktadır. Bu yeni kalıp sistemi ile yapılan betonarme duvar yapılarına da desenli beton duvar olarak ismini vermiştir. Bu sistemde yapılan betonarme uygulamaları farklı bir görsellik ortaya koymuştur.

Firma seçimi;

Desenli bahçe duvarı çevrelediği yapının estetiğini bozmadan yapıyla birbirini tamamlamalıdır. Desenli bahçe duvarınızın yapınıza uygun bir şekilde istikamet ve oturum planın yapılması önemlidir. Planlaması  yapılmadan yapılan bir desenli bahçe duvarı yapılarınızla uyum sağlamayacağı gibi  çarpık bir görüntü oluşturma ihtimali vardır. Böyle durumlarla karşılaşmamak için desenli bahçe duvarı yapan firmaları seçerken firmanın yeterliliğini sorgulamalısınız. Desenli beton bahçe duvarları uzun ömürlü yapılardır, kısa vadede yenilenemeyen veya yenilense dahi yüklü maliyete sahiptirler. Maliyetleri ve  yapım sürecinden ötürü beton bahçe duvarlarının yenilenmesi kısa vadede yapılmamaktadır. Desenli bahçe duvarı yapımı işi için tercih edeceğiniz  firmanın geçmişte tamamladığı işler, ve tecrübesi önemlidir.

Desenli bahçe duvarı yapımı için tercih ettiğiniz firmanın duvar ustaları yaptırmayı  planladığınız duvarı dayanıklı düzgün yapabilecek kapasitede olmalıdır.

Desenli bahçe duvarı yapım süreci;

Yaptırmayı düşündüğünüz desenli bahçe duvarı’nın yapım aşamasında ilk etapta yapılacak uygulama alanın keşfidir. Yapılan keşifle birlikte desenli bahçe duvarı’nın inşaat’ında kulanılacak malzeme ve aplikasyonlar tespit edilir. Desenli bahçe duvarının bu tespitlerden sonra  yapılacağı alanın hazırlanma sürecine geçilir. Bu  etapta arazinin eğimine göre temel ölçümleri yapılır. Desenli beton bahçe duvarı’nın temel ölçümleri tamamlandıktan  sonra, alanın hafriyatı alınıp düzenleme işlemine geçilir. Desenli bahçe duvarı yapılacak alana uygun malzemelerle temel betonu uygulaması yapılır. Bahçe duvarınızın yapımı bu süreçlerden sonra başlar, ve desenli kalıplar ile beton yapı tamamlanır. İsteğe bağlı olarak ferfoje yapımıyla desenli bahçe duvarı işi tamamlanmış olur.  Temel uygulaması yapılmadan tamamlanan  işlerde sonuca ulaşıldığında ilk etapta çok belli olmasada uzun vadede doğal etkenlerle bahçe duvarınızda çarpıklık eğilme gerçekleşecektir.

Desenli bahçe duvarı İstanbul;

İstanbul desenli bahçe duvarı yapımı işlerinizde tercih ettiğiniz firma yapılarınızın kalitesini artıracak bilgi ve tecrübeye sahip olmalıdır. Desenli bahçe duvarı yaptırmak için tercih edeceğiniz firmanın  yaptığı işler her zaman dikkate alınıp karar verilmelidir.

İstanbul desenli bahçe duvarı yapım fiyatı ve maliyeti  konusunda bilgi almak için bizimle  iletişime geçebilirsiniz. İstanbul’da tecrübeli desenli bahçe duvarı yapan ustalarımız ve gününde teslimat garantimizle sizlere hizmet vermek isteriz.

İstanbul desenli bahçe duvarı yapımı işinde yapılarınıza ve projenize uygun kaliteli hizmet vermekteyiz.  İstanbul’un Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Üsküdar, Ümraniye, Zeytinburnu ilçelerinde desenli bahçe duvarı yapımı fiyatları ve bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. İstanbul il sınırları içesinde tüm Desenli Bahçe duvarı işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz İletişim için TIKLAYINIZ.

                Desenli Bahçe duvar imalatı titizlikle yapılması gereken bir betonarme uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel olarak ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır.
Eğimli arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysa ki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur.

Uygulamadaki Hususlar;

              İyi ve profesyonel bir bahçe duvar ustası, bu tip kalıplarla uygulama yapacağı zaman arazinin eğimine ve oturumuna göre bahçe duvarı imalatları yapmalıdır. Yapacağı proje ve çalışmalarında, konuyu çok iyi gözden geçirip ölçümlerini ve hesaplamalarını yapı tekniğiyle birleştirerek başlamalı ve bu doğrultuda devam etmelidir. Yapılacak hatalar betonarme yapıların düzensiz ve dengesiz yerleşimine sebep olur. Bahçe duvar ustası teknik olarak yetkin, bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Sonuçta yapılacak olan beton imalatı, o işi yapan bahçe duvar ustasının sorumluluğundadır. Bu işte yapılan hataların geri dönüşü ve düzeltilmesi veya telafisi mümkün değildir. Düzeltilmeye kalkışıldığında çok daha büyük maliyetlere sebep olur. Harcanan para ve malzeme boşa gider. Günümüzde, bahsettiğimiz bu tip gelişi güzel yapılan bahçe duvarı uygulamaları çoğunlukta olup çevresel olarak çarpık düzensiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durum ise, bahçe duvarı imalatını yapan ustanın bilgili, tecrübeli ve profesyonel olmasının önemini ortaya koymuştur. İyi bir bahçe duvarı ustasının önemli göstergelerinden biride daha önce yapmış olduğu işlerdir. Bu, önemli referans göstergelerinden biridir.

İstanbul genelinde vermiş olduğumuz desenli bahçe duvarı hizmetiyle kaliteli ve profesyonelliği ön planda tutuyoruz.  İstanbul’un birçok  semt ve ilçelerinde yapmış olduğumuz çalışmalarda,  aynı şekilde kalite ve profesyonellikten taviz vermedik. Çünkü yaptığımız bu çalışmalardan dolayı beğenilip birçok geri dönüşler alarak bu alandaki kalite ve vizyonumuzu kanıtlamış  ve piyasada kendimize sağlam kalıcı bir yer edinmiş olduk. Bundan sonrada yapacağımız bu çalışmalarda, bu vizyon ve kaliteden ödün vermeden devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir