Bahçe Duvarı YapımıFaliyette Olduğumuz İller

Aksaray Bahçe Duvarı Yapımı

Bahçe duvarı ;

Bahçe duvarları İşyeri, Site, Bina ve  Müstakil Evlerinizin çevresini düzenlemek veya sınırlamak amacı ile inşaa edilen önemli yapılardır. Bahçe duvarları işyerinizin ve bahçenizi dış etkenlere karşı korumak için çevresine yapılır . Bahçe duvarı yapılarınızın dış görünümü tamamlayıcı yapılardır. Bahçe duvarı  yapılarınızın doğal afetlere karşı dayanıklılığını artıran,  yetkisiz girişlere karşı koruyan, sınırlayıp  çevreleyen ve estetik olarak güzelleştiren en önemli yapıdır.

Bahçe Duvarı Yapan Firma seçerken;

Bahçe duvarı yapımı için firma seçerken dikkat etmeniz gerekenler vardır. Baçe duvarı çevrelediği yapının mimarisini yansıtması açısından yapıyla birbirini tamamlaması ve yapıldığı yere uygun bir şekilde istikamet ve oturum planın yapılması gerekir. Bahçe duvarı’nın inşaasına başlamadan bu planlama  yapılmazsa yapıyla uyum sağlamaz ve kötü bir görüntü oluşturur. Bahçe duvarı yapan firma seçerken firmanın yeterliliği tecrübesi ve sorgulanmalıdır. Bahçe duvarları  sürekli yenilenemeyen  yüklü maliyete sahip yapılardır. Maliyeti yüksek uğraş gerektiren yapım sürecinden dolayı bahçe duvarları yenilenmesi kısa vadede yapılamamaktadır. Bahçe duvarınızı yaptırmak için anlaşacağınız  firmanın özenle seçilmesi, geçmişte bitirdiği işler, ve tecrübesi dikkate alınması gereklidir.

       Bahçe beton duvar adı itibariyle yapı inşaat yapı tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki amaç dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı korumak için yapılır. bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. tabi ki bu tip yapıları yaparken yapı tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir.

        Bahçe duvarı yapımı işi için anlaşacağınız firmanın duvar ustaları yaptırmayı  planladığınız işi dayanıklı düzgün yapabilecek kapasitede olmalıdır.

Bahçe Duvarı Yapım aşaması;

Yaptırmayı düşündüğünüz  bahçe duvarı’nın yapım aşaması şöyledir. İşin uzmanı personel tarafından bahçe duvarının yapılacağı alanın keşfi  yapılır. Yapılan bu keşifle bahçe duvarının inşaatın’da kulanılacak malzeme aplikasyonlar belirlenir. Bu tespitlerden sonra bahçe duvarının yapılacağı alanın hazırlanma sürecine geçilir. İlk etapta arazinin eğimine göre temel ölçümleri yapılır. Bahçe duvarı’nın temel ölçümlerini takiben, alanın hafriyatı alınıp düzenleme işlemine geçilir. Bahçe duvarı yapılacak hatta uygun malzemelerle temel betonu atılır. Bahçe duvarınızın yapımı bu süreçlerden sonra başlar. Bahçe duvarının ana gövdesi için kalıp ve demirler yerleştirilip beton atılır. İsteğe bağlı olarak ferfoje çalışması yapılır. Yapılan tüm bu şüreçler bahçe duvarınızın uzun vadede tüm olumsuz hava şartları ve doğal afetlerde dayanıklılığını sağlamak içindir. Temelsiz yapılar zamanla gövdede çatlaklara ve yıkılmaya sebeb olacaktır.

Bahçe duvarı Yapımı Aksaray;

Aksaray  bahçe duvarı yapımı işinizde tercih edeceğiniz firma yapılarınızın kalitesini artıracak tecrübeye sahip olmalıdır. Bahçe duvarı yaptırmak için tercih edeceğiniz firmanın  tecrübesi  yaptığı işler her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.

Bahçe duvar ustası olarak günümüzün ve zamanın gerekli teknik konularına hakim olması gerekir. Biz bu  onu ile alakalı olarak zamanın ve teknolojinin gereklerine uyarak her zaman kendimizi yenilemeyi ve yenilenmeyi gerek görerek her zaman uyum sağlamışızdır.

Aksaray Bahçe duvarı yapım fiyatları ve maliyeti  hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aksaray’da tecrübeli Bahçe duvarı yapan ustalarımız ve gününde teslimat garantimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Aksaray bahçe duvarı yapımı  konusunda projenize uygun kaliteli hizmet vermekteyiz.  Aksaray’ın Ağaçören, Eskil, Gülağaç, Güzelyurt, Ortaköy, Sarıyahşi ilçelerinde bahçe duvarı yapımı işlerinize fiyat ve bilgi almak için arayınız. Aksaray il sınırları içesinde tüm Bahçe duvarı işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

              Bahçe duvar imalatı titizlikle yapılması gereken bir betonarme uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel olarak ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır.
Eğimli arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysaki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur. İletişim için TIKLAYINIZ.

Önemli Hususlar;

        İyi ve profesyonel bir bahçe duvar ustası, bu tip kalıplarla uygulama yapacağı zaman arazinin eğimine ve oturumuna göre bahçe duvarı imalatları yapmalıdır. Yapacağı proje ve çalışmalarında, konuyu çok iyi gözden geçirip ölçümlerini ve hesaplamalarını yapı tekniğiyle birleştirerek başlamalı ve bu doğrultuda devam etmelidir. Yapılacak hatalar betonarme yapıların düzensiz ve dengesiz yerleşimine sebep olur. Bahçe duvar ustası teknik olarak yetkin, bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Sonuçta yapılacak olan beton imalatı, o işi yapan bahçe duvar ustasının sorumluluğundadır. Bu işte yapılan hataların geri dönüşü ve düzeltilmesi veya telafisi mümkün değildir. Düzeltilmeye kalkışıldığında çok daha büyük maliyetlere sebep olur. Harcanan para ve malzeme boşa gider. Günümüzde, bahsettiğimiz bu tip gelişi güzel yapılan bahçe duvarı uygulamaları çoğunlukta olup çevresel olarak çarpık düzensiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durum ise, bahçe duvarı imalatını yapan ustanın bilgili, tecrübeli ve profesyonel olmasının önemini ortaya koymuştur. İyi bir bahçe duvarı ustasının önemli göstergelerinden biride daha önce yapmış olduğu işlerdir. Bu, önemli referans göstergelerinden biridir.

Aksaray Bahçe Duvarı Yapımı” üzerine 9 yorum

  1. Selam.bir sorun olacak kardes 150m bahce duvar yapilacak malzemeli ve malzemesiz bana bir fiyat verseniz
    Tessekkürler

    1. İyi günler, benim 730 mt bahçelik arsam var, ön tarafta 5mt’lik kapı bırakılacak. İşçilik, malzeme dahil fiatı ne olur.

  2. 978 metre kare arsam var duvar ve keşeye garaj yaptiracam fiyat ne oluyor aceba aksarayda hürriyet mahallesi

  3. Selamun aleykum.1400 m2 arsa kalıp betonla çevrilecek işcilik malzeme hepsi dahil,(kapı hariç)fiyatı ne olur?

    1. Musa bey iletişim bölümündeki numaradan bize ulaşırsanız daha sağlıklı bir çalışma yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir