sakarya desenli bahçe duvarı yapımı beton duvar adapazarı

Bahçe duvarı Önemlidir;

       Yapılarınızın güvenliği ve görselliği için  bahçe duvarı yapılması bir zorunluluktur. Bahçe duvarı yapıların dış görünümü güzelleştiren ve sınırlarını belirleyen yapılardır. Her türlü dış etkenden  yapılarınızı koruyan, sınırlayan, çevreleyen ve estetik görünmesini sağlayan en önemli yapıdır. Bahçe duvarı yapılarınızı size özel hale getirir. Kendi bölgenizi çevreleyen ve koruma sağlayan yapılardır.

Firma seçerken;

       Bahçe duvarı yapıldığı mekana uyum sağlaması açısından yapıyla birbirini tamamlaması için mekana uygun bir şekilde istikamet ve oturum planın yapılması lazım. Planlaması yapılmamış bir bahçe duvarı  yapıyla uyum sağlamayacağından dolayı kötü bir görüntü oluşturur. Bundan dolayı bu işleri yapan firma seçerken firmanın yeterliliği göz önünde bulundurulmalıdır.  Çünkü bahçe duvarı yapımı  yüklü maliyete sahip uzun yıllar yenilenemeyen yapılardır. Bahçe duvarı yapan firmaların geçmişte yaptığı işler, o firmaların karnesi gibidir.

       Bahçe duvarı işi için anlaştığınız firmanın duvar ustaları yaptırmayı  düşündüğünüz duvarı dayanıklı düzgün yapabilecek yeteneğe sahip olmalıdır.

Yapım aşaması;

          İhtiyacınız olan bahçe duvarının yapım aşamasında uygulama yapılacak yerin keşfinin yapılması  yapılan çalışma ile kullanılacak malzeme ve aplikasyonlar tespit edilir. Bu tespitlerin ardından bahçe duvarının yapılacağı alanın hazırlanma süreci başlar.

          İlk etapta arazinin eğimine göre temel ölçümleri yapılır. Bahçe duvarının temel ölçümleri yapıldıktan  sonra, hafriyat kaldırılma işlemlerine geçilir. Duvarın yapılacağı  alana uygun malzemeler ile  temel betonu yapılır. Bahçe duvarı yapımı bu süreçlerden sonra başlayacaktır. Temelden düzensiz yapılan işler uzun vadede çarpıklık oluşturarak  size yeni bir iş yükü ve maliyet getirecektir.

Bahçe duvarı Ankara

Ankara da bahçe duvarı yapımı işleriniz için seçeceğiniz firmanın tecrübeli ve titiz olması  yapılarınızın kalitesini artıracaktır. Ankara Bahçe duvarı firmaları arasında seçim yaparken kesinlikle iyi bir araştırma yapmalısınız.

        Bahçe beton duvar adı itibariyle yapı inşaat yapı tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki amaç dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı korumak için yapılır. bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. tabi ki bu tip yapıları yaparken yapı tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir. Buna göre de alanında profesyonel ve kaliteli hizmet veren firmalarla iletişim kurulmalıdır.

    Bahçe duvar ustası olarak günümüzün ve zamanın gerekli teknik konularına hakim olması gerekir. Biz bu  onu ile alakalı olarak zamanın ve teknolojinin gereklerine uyarak her zaman kendimizi yenilemeyi ve yenilenmeyi gerek görerek her zaman uyum sağlamışızdır.

Bahçe duvarı yapım fiyatları ve maliyeti  konusunda bilgi almak için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Beton duvar ustası olarak, bu işi yapacak olan kişinin tecrübe, beceri ve teknik olarak konuya hakim kapasitede olması şarttır. Aksi halde yapılan iş hatalı ve yanlış olur. Profesyonel ve kaliteli hizmet için bu kapasitedeki beton duvar ustasıyla iletişime geçilmelidir. Tecrübeli Bahçe duvarı yapan ustaları  firmamızda bulabilirsiniz.

Ankara bahçe duvarı yapımı işinde işin uzmanı ustalarımızla hizmet vermekteyiz.  Ankara’nın  Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle ilçelerinde bahçe duvarı yapım fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

                Bahçe duvar imalatı titizlikle yapılması gereken bir betonarme uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel olarak ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır.
Eğimli arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysaki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur.

Yapım Aşamasındaki Hususlar;

      İyi ve profesyonel bir bahçe duvar ustası, bu tip kalıplarla uygulama yapacağı zaman arazinin eğimine ve oturumuna göre bahçe duvarı imalatları yapmalıdır. Yapacağı proje ve çalışmalarında, konuyu çok iyi gözden geçirip ölçümlerini ve hesaplamalarını yapı tekniğiyle birleştirerek başlamalı ve bu doğrultuda devam etmelidir. Yapılacak hatalar betonarme yapıların düzensiz ve dengesiz yerleşimine sebep olur. Bahçe duvar ustası teknik olarak yetkin, bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Sonuçta yapılacak olan beton imalatı, o işi yapan bahçe duvar ustasının sorumluluğundadır. Bu işte yapılan hataların geri dönüşü ve düzeltilmesi veya telafisi mümkün değildir. Düzeltilmeye kalkışıldığında çok daha büyük maliyetlere sebep olur. Harcanan para ve malzeme boşa gider. Günümüzde, bahsettiğimiz bu tip gelişi güzel yapılan bahçe duvarı uygulamaları çoğunlukta olup çevresel olarak çarpık düzensiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durum ise, bahçe duvarı imalatını yapan ustanın bilgili, tecrübeli ve profesyonel olmasının önemini ortaya koymuştur. İyi bir bahçe duvarı ustasının önemli göstergelerinden biride daha önce yapmış olduğu işlerdir. Bu, önemli referans göstergelerinden biridir. 

    Ankara genelinde vermiş olduğumuz bahçe duvar hizmetiyle kaliteli ve profesyonelliği ön planda tutuyoruz.  Ankara’nın birçok  semt ve ilçelerinde yapmış olduğumuz çalışmalarda,  aynı şekilde kalite ve profesyonellikten taviz vermedik. Çünkü yaptığımız bu çalışmalardan dolayı beğenilip birçok geri dönüşler alarak bu alandaki kalite ve vizyonumuzu kanıtlamış  ve piyasada kendimize sağlam kalıcı bir yer edinmiş olduk. Bundan sonrada yapacağımız bu çalışmalarda, bu vizyon ve kaliteden ödün vermeden devam edeceğiz.                           İletişim için TIKLAYINIZ

Call Now ButtonHemen Ara