İstanbul Bahçe Duvarı Yapımı

sakarya desenli bahçe duvarı yapımı beton duvar adapazarı

İstanbul bahçe duvarı yapımı olarak: Bahçe duvarı neden Önemlidir;

   İstanbul bahçe duvarı yapımı olarak; Bahçe duvarı yapılarınızın dış etkenlerden koruyan ve de çevreleyen vazgeçilmez yapılardır.  Bahçe duvarı yapılarınızın dış görünümü tamamlayıcı bir yapılardır. Bahçe duvarı  yapılarınızı  koruyan, sınırlarını belirleyen, çevreleyen ve estetik olarak güzelleştiren  önemli yapılardır. Bunun içinde işinde uzman ve profesyonel olan firma veye ustalara yaptırılmalıdır. yaptırılmalıdır.

     Bahçe beton duvar adı itibariyle yapı inşaat yapı tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki amaç dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı korumak için yapılır. bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. tabi ki bu tip yapıları yaparken yapı tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir.

Firma seçerken;

Bahçe duvarı çevrelediği yapının güzelliğini bozmadan yapıyla birbirini tamamlamalıdır.  Yapınıza uygun bir şekilde istikamet ve oturum planın yapılması önemlidir. Planlama  yapılmadan yapılan bir bahçe duvarı yapılarınızla uyum sağlamaz ve çarpık bir görüntü oluşturur. Böyle durumlarla karşılaşmamanız için bu işleri yapan firmaları seçerken firmanın yeterliliği sorgulanmalısınız. Bahçe duvarları uzun ömürlü yapılardır, yenilenemeyen veya yenilense dahi yüklü maliyete sahiptirler. Maliyetleri ve  yapım süreçlerinden ötürü bahçe duvarlarının yenilenmesi kısa vadede yapılmamaktadır. Bahçe duvarı yapımı işi için tercih edeceğiniz  firmanın geçmişte tamamladığı işler, ve tecrübesi önemlidir.

Bahçe duvarı yapımı için tercih ettiğiniz firmanın duvar ustaları yaptırmayı  planladığınız duvarı dayanıklı düzgün yapabilecek kapasitede olmalıdır.

Yapım aşaması;

Yaptırmayı düşündüğünüz bahçe duvarı’nın yapım aşamasında ilk etapta yapılacak uygulama alanın keşfidir. Yapılan keşifle birlikte bahçe duvarı’nın inşaat’ında kulanılacak malzeme ve aplikasyonlar tespit edilir. Bahçe duvarının bu tespitlerden sonra  yapılacağı alanın hazırlanma sürecine geçilir. Bu  etapta arazinin eğimine göre temel ölçümleri yapılır. Bahçe duvarı’nın temel ölçümleri tamamlandıktan  sonra, alanın hafriyatı alınıp düzenleme işlemine geçilir. Bahçe duvarı yapılacak alana uygun malzemelerle temel betonu uygulaması yapılır. Bahçe duvarınızın yapımı bu süreçlerden sonra başlar, ve beton yapı tamamlanır. İsteğe bağlı olarak ferfoje yapımıyla bahçe duvarı işi tamamlanmış olur.  Temel uygulaması yapılmadan tamamlanan  işlerde sonuca ulaşıldığında ilk etapta çok belli olmasada uzun vadede doğal etkenlerle bahçe duvarınızda çarpıklık eğilme gerçekleşecektir.

Bahçe duvarı İstanbul;

İstanbul bahçe duvarı yapımı işlerinizde tercih ettiğiniz firma yapılarınızın kalitesini artıracak bilgi ve tecrübeye sahip olmalıdır. Bahçe duvarı yaptırmak için tercih edeceğiniz firmanın  yaptığı işler her zaman dikkate alınıp karar verilmelidir.

Bahçe duvar ustası olarak günümüzün ve zamanın gerekli teknik konularına hakim olması gerekir. Biz bu  onu ile alakalı olarak zamanın ve teknolojinin gereklerine uyarak her zaman kendimizi yenilemeyi ve yenilenmeyi gerek görerek her zaman uyum sağlamışızdır.

İstanbul Bahçe duvarı yapım fiyatı ve maliyeti  konusunda bilgi almak için bizimle  iletişime geçebilirsiniz. İstanbul’da tecrübeli Bahçe duvarı yapan ustalarımız ve gününde teslimat garantimizle sizlere hizmet vermek isteriz.

İstanbul bahçe duvarı yapımı işinde yapılarınıza ve projenize uygun kaliteli hizmet vermekteyiz.  İstanbulu’un Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Üsküdar, Ümraniye, Zeytinburnu ilçelerinde bahçe duvarı yapımı fiyatları ve bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. İstanbul il sınırları içesinde tüm Bahçe duvarı işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz İletişim için TIKLAYINIZ.

                      Bahçe duvar imalatı titizlikle yapılması gereken bir betonarme uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel olarak ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır.
Eğimli arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysa ki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur.

Yapım İşi İle İlgili Hususlar;

              İyi ve profesyonel bir bahçe duvar ustası, bu tip kalıplarla uygulama yapacağı zaman arazinin eğimine ve oturumuna göre bahçe duvarı imalatları yapmalıdır. Yapacağı proje ve çalışmalarında, konuyu çok iyi gözden geçirip ölçümlerini ve hesaplamalarını yapı tekniğiyle birleştirerek başlamalı ve bu doğrultuda devam etmelidir. Yapılacak hatalar betonarme yapıların düzensiz ve dengesiz yerleşimine sebep olur. Bahçe duvar ustası teknik olarak yetkin, bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Sonuçta yapılacak olan beton imalatı, o işi yapan bahçe duvar ustasının sorumluluğundadır. Bu işte yapılan hataların geri dönüşü ve düzeltilmesi veya telafisi mümkün değildir. Düzeltilmeye kalkışıldığında çok daha büyük maliyetlere sebep olur. Harcanan para ve malzeme boşa gider. Günümüzde, bahsettiğimiz bu tip gelişi güzel yapılan bahçe duvarı uygulamaları çoğunlukta olup çevresel olarak çarpık düzensiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durum ise, bahçe duvarı imalatını yapan ustanın bilgili, tecrübeli ve profesyonel olmasının önemini ortaya koymuştur. İyi bir bahçe duvarı ustasının önemli göstergelerinden biride daha önce yapmış olduğu işlerdir. Bu, önemli referans göstergelerinden biridir.

İstanbul ili genelinde vermiş olduğumuz bahçe duvarı hizmetiyle kaliteli ve profesyonelliği ön planda tutuyoruz.  İstanbul’un birçok  semt ve ilçelerinde yapmış olduğumuz çalışmalarda,  aynı şekilde kalite ve profesyonellikten taviz vermedik. Çünkü yaptığımız bu çalışmalardan dolayı beğenilip birçok geri dönüşler alarak bu alandaki kalite ve vizyonumuzu kanıtlamış  ve piyasada kendimize sağlam kalıcı bir yer edinmiş olduk. Bundan sonrada yapacağımız bu çalışmalarda, bu vizyon ve kaliteden ödün vermeden devam edeceğiz.

Call Now ButtonHemen Ara